Hány órányi vezetésre lesz szükséged valójában?

Ahhoz, hogy forgalmi vizsgát tehess, kötelezően teljesítened kell 29 vezetési órát, illetve 580 km menettávolságot.
Azonban azt is tudnod kell, hogy előfordulhat, hogy ennél több vezetésre van szükség ahhoz, hogy elérd a vizsgakövetelmény szintjét, valamint hogy biztonságosan elboldogulj egyedül is a forgalomban.

Ez azért lényeges információ, mert az autósiskolák az árajánlataikat általában ezzel a kötelező 30 gyakorlati órával számolják, így jó, ha már a legelején tisztában vagy ezzel a tényezővel.

Azt, hogy pontosan mennyire lesz szükséged, nagyon nehéz előre megjósolni – azt viszont, hogy egy autósiskolában átlagosan hány órát vesznek a tanulók, könnyedén megkeresheted. Minden autósiskolának fel kell tüntetnie ugyanis a honlapján egy százalékos arányt: ez az ÁKÓ, vagyis az átlagos képzési óraszám. A kötelező 30 óra a 100%, általában az ÁKÓ értéke 120-160% között van; ez tehát azt jelenti, hogy a tanulók kb. 1,2-1,6-szor annyi órát vezetnek, mint a kötelező 30, mire a tudásuk eléri a vizsgakövetelmény szintjét. Így tehát azt kapjuk, hogy átlagosan 45-50 óra szükséges egy sikeres forgalmi vizsgához.

Close Menu
×

Cart